Energooszczędne stacje transformatorowe - Stacje transformatorowe
320
post-template-default,single,single-post,postid-320,single-format-standard,bridge-core-3.1.3,qi-blocks-1.2.5,qodef-gutenberg--no-touch,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.7,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16508
 

Energooszczędne stacje transformatorowe

Energooszczędne stacje transformatorowe

Energooszczędne stacje transformatorowe

Ograniczenie wydatków firmy – energooszczędne stacje transformatorowe

Elektrobud S. A. to firma, która w branży elektrycznej działa od kilkunastu lat. Od ponad dwudziestu lat pracownicy firmy zajmują się produkcją wyrobów z metalu. Naszym największym osiągnięciem jest energooszczędna stacja transformatorowa ICZ-E (Inteligentne Centrum Zarządzania Energią), dzięki której nasi Klienci mogą sprawnie zredukować koszty, potrzebne do pokrycia wydatków za zużytą energię elektryczną. Proponujemy nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które jest doskonałą alternatywą dla przestarzałej, tradycyjnej trafostacji. Największą wadą tradycyjnej stacji energetycznej jest to, że do jej zainstalowania potrzeba dużych nakładów finansowych. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na nasze usługi, nie muszą mierzyć się z tym problemem, dzięki zastosowaniu do zbudowania zasilania energetycznego zakładu przemysłowej energooszczędnej stacji transformatorowej ICZ-E, która jako jedyna na rynku energooszczędna stacja transformatorowa spełnia wymagania przemysłu w obniżaniu stałych kosztów.

Obniżenie kosztów budowy uzyskujemy poprzez zlokalizowanie energooszczędnej stacji transformatorowej w pobliżu tych urządzeń, które wymagają największych nakładów energii elektrycznej. W takim przypadku przedsiębiorca zyskuje, ponieważ nie musi kupować dużej ilości drogich kabli niskiego napięcia. W tradycyjnych trafostacjach ilość i długość kabli niskiego napięcia znacznie większa, ponieważ taka stacja transformatorowa zlokalizowana jest przy granicy działki, na której stoi zasilany budynek, a nie jak w przypadku energooszczędnej stacji w jego wnętrzu czy na dachu.

Jedną z wad tradycyjnej trafostacji jest to, że najczęściej dochodzi przy nich do dużych strat energetycznych, ponieważ kable elektryczne, które są od niej odprowadzone, nagrzewając się od przepływającego prądu i zamieniają część energii elektrycznej w ciepło. Koszt strat energii elektrycznej w okresie 10 lat można oszacować na ponad 890 tys. złotych. Jak zredukować te straty? Najlepiej zainwestować w energooszczędne stacje transformatorowe i przenieść je bezpośrednio do siedziby firmy, możliwie jak najbliżej wszelkich urządzeń elektrycznych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym energooszczędna stacja transformatorowa ICZ-E generuje o wiele mniej strat ciepła niż tradycyjne stacje transformatorowe, zarówno kontenerowe, jak i słupowe.

Najnowocześniejsze rozwiązanie elektryczne

Inteligentne Centrum Zarządzania Energią to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań elektrycznych w całej Europie. Energooszczędne stacje transformatorowe ICZ-E technologicznie wyprzedzają zarówno betonowe, jak i słupowe stacje transformatorowe przede wszystkim dzięki związanymi z ich użytkowaniem korzyściami finansowym. Ponadto nowoczesne energooszczędne stacje transformatorowe od Elektrobud umożliwiają zlokalizowanie stacji transformatorowej wewnątrz  hali produkcyjnej, czy zakładu albo na jego dachu, nie zaś na granicy działki, jak w przypadku tradycyjnych trafostacji. Wszyscy, którzy zdecydują się zainwestować w energooszczędną stację transformatorową, nie muszą martwić się o to, że ich nowoczesna trafostacja, która została ulokowana na dachu budynku, zniszczeje, ponieważ jej obudowa jest całkowicie odporna na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Trafostację ICZ-E, która będzie ulokowana na dachu, należy jedynie dodatkowo podłączyć do instalacji odgromowej.

Energooszczędne stacje transformatorowe od Elektrobud są ekologiczne, ponieważ podczas produkcji energii elektrycznej emitowane są takie związki, jak CO2, SO2, NO2 oraz liczne pyły. W przypadku zastosowania kompaktowej stacji transformatorowej ICZ-E emisja samego CO2 zmniejsza się z 0,824 Mg/MWh na 0,659 Mg/MWh.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

We work closely with you and carry out research to understand your needs and wishes.