Stacja transformatorowa

Stacja transformatorowa ICZ-E – prosta modernizacja elektrycznych rozwiązań

ICZ-E, czyli Inteligentne Centrum Zarządzania Energią to nic innego jak nowoczesne rozwiązanie technologiczne, dotyczące stacji transformatorowych. Eksperci z firmy Elektrobud S. A. zaprojektowali tę nowoczesną stację transformatorową, aby umożliwić Klientom, którzy zdecydują się na jej zakup, osiągnięcie zysku przez oszczędność, dzięki postawieniu na takie rozwiązanie. Stacja transformatorowa tego typu pozwala na praktyczne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni oraz na zachowanie maksimum bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Stacja transformatorowa, zwana równie często stacją trafo albo trafostacją to elektroenergetyczna stacja. Następuje w niej rozdzielanie energii elektrycznej przy różnych poziomach napięć. Wyposażona jest w transformatory albo przekształtniki, które umożliwiają zmianę prądu przemiennego na stały i odwrotnie. Stacja transformatorowa najczęściej służy do transformacji napięcia średniego na niskie.  Ogólnie wyróżniamy stacje słupowe, wnętrzowe, kontenerowe oraz mobilne, które są nieporównywalnie słabsze od stacji transformatorowej, którą zaprojektowali i wykonali specjaliści z Elektrobud S. A.

Korzystanie z własnej stacji transformatorowych sprzyja zmniejszeniu strat energii elektrycznej, zarówno w przypadku linii napięcia nn i SN. Wszyscy użytkownicy stacji transformatorowej mogą ograniczyć stałe koszty, które związane są z zasilaniem oraz zminimalizować wpływ na zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Kluczem do sukcesu jest modernizacja rozwiązań

Elektrobud S.A. to firma, która z branżą energetyczną związana jest od kilkunastu lat. Dzięki zaufaniu naszych licznych Klientów umocniliśmy naszą pozycję na rynku i obecnie jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która oferuje tak nowoczesną stację transformatorową. Elektrobud S. A. jest również producentem obudów rozdzielnic elektrycznych, szaf sterowniczych, agregatów prądotwórczych, kontenerów do agregatów prądotwórczych i stacji transformatorowych oraz przyłączy energetycznych. Nasi Klienci mogą również skorzystać z usługi budowy i modernizacji linii energetycznych, układów zasilania rezerwowego oraz podstawowego. Wykonujemy również konserwację oraz naprawy instalacji elektrycznych i odgromowych.

Jednym z największych osiągnięć Elektrobud S. A. było zaprojektowanie i zbudowanie wnętrzowej  i nowoczesnej stacji transformatorowej ICZ-E, która jest w szczególności dedykowana dla przemysłu i wszystkich firm, zarówno małych, średnich, jak i tych dużych, które funkcjonują w jego obrębie. Stacja transformatorowa od Elekstrobud S. A. sprawdzi się jako element instalacji w szkołach i centrach handlowych, ponieważ poprzez wyeliminowanie kosztownych kabli niskiego napięcia 0,4 kV oraz obniżenie kosztów stałych przedsiębiorstwa, którą zyskuje się dzięki zmniejszeniu strat w przesyle energii elektrycznej, wszystkie firmy czy placówki oświaty, które zdecydowały się na stację transformatorową od ICZ-E, mogą ograniczyć budżet, potrzebny na utrzymanie i opłacenie instalacji elektrycznej budynku. Niewielkich rozmiarów stacja transformatorowa ICZ-E umożliwia każdemu jego użytkownikowi zagospodarować teren wokół niej, co wpływa korzystnie na zwiększenie bezpieczeństwa, ponieważ pomaga wyeliminować dostęp osobom postronnym czy dzieciom.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą, której przedmiotem jest stacja transformatorowa ICZ-E, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą odpowiednie rozwiązania.